Farářka Světluše Košíčková
Světluše Košíčková,
farářka
My, lidé západního střihu, neradi čekáme. Vyplňujeme čas množstvím více či méně smysluplných činností, tak, že až ten den D a chvíle CH nastane, nemáme již sílu ji do hloubky prožít.

Právě jsme prožili Svátky zesnulých. Mnohý z nás stál u hrobu svých blízkých, zavřel oči a jeho vnitřní zrak sledoval události minulé, v nichž jsme hráli my i naši drazí důležitou úlohu. Znovu před námi vyvstaly chvíle, které se zapsaly hluboko do našeho srdce. Měli jsme možnost je vidět tak, jak se staly, a zaujmout k nim nové stanovisko – tak, jak je vidíme teď.

I vánoční příběh se odehrál kdysi, známe ho z četby Bible a z vyprávění svých rodičů, prarodičů, učitelů, duchovních. Má však kouzelnou moc. Odehrává se vždy znovu v srdci člověka, který Božímu dítěti poskytne útulek. Stačí zavřít oči a naslouchat hlasu všemocného stvořitele nebe i země: O lásku prosím, lidé Boží, otevřete srdce.

Kdykoli se nám zachce, můžeme prožít něhu tohoto setkání. Bůh se nám dává k dispozici, můžeme ho přivinout ke svému srdci s mateřskou láskou, poskytnout mu ochranu v chladném světě, být mu oporou, když snáší lidskou zlobu. Odměnou je nám jeho láska, převyšující lidské chápání; neboť je větší, než jakou můžeme pocítit od dítěte, partnera či kteréhokoli člověka.

Stačí zavřít oči….  

Budoucí akce

Budoucí akce

11.03.2018
I věci mají svá tajemství. Přijďte se podívat na dokument z indických továren a sweatshopů, kde šijí boty značky jako Baťa, Adidas, Rieker či CCC. Zjistíte, kdo a za jakých podmínek vyrábí zboží naší každodenní spotřeby a jak to můžete ovlivnit vy sami. Následuje beseda se zástupkyní organizace NaZemi, která bojuje za lepší pracovní podmínky ve světě, a ochutnávka káva a čaje s certifikací Fairtrade. Neděle 11. března od 10 hodin, Husův sbor v Brně Tuřanech, Karkulínova 8.
25.02.2018
Jak vypadá můj pokojíček? Čemu slouží? Koho tam pustím? Nad významem pokoje ve svém srdci se s dětmi zamyslíme, poprosíme o něj a zazpíváme Pánu Bohu v neděli 25.února v 10.10 hodin v husitském kostele v Brně Tuřanech. srdečně vás zveme.