Farářka Světluše Košíčková
Světluše Košíčková,
farářka

Milí přátelé,

víra má dvě křídla. Jedním je vědomí vlastní slabosti, nedostatečnosti. Člověk by chtěl být perfektní, dělat všechno správně a dokonale. Něco se daří, postupně se učíme žít, řešit problémy, vycházet dobře s lidmi. K dokonalosti má však náš svět a my v něm daleko. Točili bychom se v kruhu, kdybychom jen naříkali a opírali se jen o toto křídlo. Je tu ale ještě to druhé – Boží čistá nepodmíněná láska, která nezná hranic. To, čím Bůh žije od věčnosti, žil i jako člověk Ježíš z Nazareta: v obětavé službě, pravdivém slově i postoji, moci osvobozující z nemoci a hříchu, v pokoře a vydanosti všanc lidské nenávisti. Ježíšova láska je druhé křídlo, o které se můžeme opřít v modlitbě, ve společenství kolem Bible – slova Božího a ve svátosti Večeře Páně. Tato dvě křídla nás pozvednou k radosti a pokoji. Když se o ně boxujeme ve světě, unikají nám mezi prsty. Na křídlech pokory a Boží lásky se nám samy otvírají.

Proběhlé akce

Proběhlé akce

08.11.2014
Martin Husák, Radek Blahuš, Marek Vejpustek a Matěj Kovanda, studenti Konzervatoře Brno, uskuteční u nás v Tuřanech v sobotu 8. listopadu v 16 hod. v Husově sboru svůj koncert. Jejich smyčcové kvarteto vzniklo na jaře letošního roku. "Založili jsme je s primáriem Martinem Husákem. Po jednom koncertě jsme byli smutní, že nám při hraní něco chybí, z hudby by šlo dostat daleko víc. Řekli jsme si, že tedy založíme kvarteto. Sehnali jsme další dva lidi, kterým plně důvěřujeme, navzájem se podporujeme a doplňujeme. Tak tedy vzniklo Husákovo Quarteto,“ popsal vznik smyčcového tělesa violista Marek Vejpustek. Kromě toho, že se mladí hudebníci soustřeďují na klasickou hudbu, prosazují i ostatní žánry. Jejich cílem je totiž přiblížit se co nejvíce posluchačům. Na koncertě tedy můžete slyšet známé melodie z filmů nebo i to, co Vám třeba zpříjemňuje cestu v autě či úklid. Ukázku je možno shlédnout na http://cs.wn.com/kvarteto . Slovem bude koncert provázet koncertní mistr Janáčkova divadla a dlouholetý primárius Moravského kvarteta, houslista p. Jiří Jahoda. Na koncert jste všichni srdečně zváni.
26.04.2014
Zveme Vás na Velikonoční Koncert v sobotu 26. dubna 2014 v 18 hod. v Husově sboru v Tuřanech (u sokolovny). Hrají Koncertní mistr p. Jiří Jahoda a pí. Ivona Jahodová. Na programu průřez dílem belgického skladatele Charlese Augusta Bériota – skladby pro dvoje housle a hudba dalších autorů Vstupné dobrovolné. Výtěžek bude věnován na opravu průčelí Husova sboru.
19.04.2014
Povídání o Velikonocích, výroba velikonoční výzdoby a dobrá svačinka čekala na děti, rodiče i prarodiče v Husově sboru na Bílou sobotu odpoledne. Za fotografie děkujeme p. Radomíru Vondrovi.
20.03.2014-15.04.2014
Výstava Církev československá husitská v protinacistickém odboji v Husově sboru v Tuřanech (u sokolovny). Připravili Mgr. David Frýdl, duchovní CČSH z Prahy Vršovic a Mgr. Martin Jindra, historik Ústavu studia totalitních režimů a archivář ÚR CČSH. Výstava ukazuje dění v církvi od odtržení Slovenska až po Květnové povstání. K výstavě je připravený katalog.
24.12.2013
Milí přátelé, ráda bych pozvala všechny děti, rodiče, prarodiče, strýčky i tetičky na vánoční dílničky. Sejdeme se 24.12. v 10 hod v Husitském kostele u sokolovny, děti si vyrobí andílka nebo postavičky do Betléma, rozkrojíme jablíčka, budeme pouštět lodičky ze skořápek a zazpíváme si koledy. Paní farářka bude vyprávět dětem o Ježíškovi a Betlému. Děti si domů mohou odnést Betlémské světlo. Přeji Vám krásný a pokud možno klidný předvánoční čas, moc těším na setkání Dana
12.10.2013
Sobota 12. října v 17 hod. v Husově sboru v Tuřanech, (u sokolovny) Na programu díla těchto skladatelů: Jules Massenet, Johann Sebastian Bach, Antonín Dvořák, Georg Friedrich Händel, César Franck, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Guiseppe Verdi, Christoph Willibald Gluck účinkují: Naďa Bláhová - zpěv, Irena Bezdičková – housle, Martin Jakubíček - varhany, Tomáš Jeřábek - zpěv Srdečně Vás zveme
17.06.2013
Pondělí 17.6.2013 v 18 hod. Autorky fotografií - Irena a Mariana Košíčkovy Hudební vystoupení - Jiří a Ivona Jahodovi Host - Anette Akankwasha z Ugandy Výstava potrvá do konce srpna, ke zhlédnutí je v úterý a ve čtvrtek 13.30 – 16 hod.
01.01.1970
Vládní nařízení z pátku 9.10.2020 umožňuje shromáždění v kostele jen do počtu 10 účastníků. Hudebníci vyjádřili ochotu, že přijedou v jiném termínu.